Dne 12.7.2002 se stali příslušníky naší lidské  a psí smečky dva malinkatí pejsci plemene slugi.

Pejsek se jmenuje Salmon a fenka Santé. Pejska mám pouze na výchovu a fenečku si nechám pro sebe.Oba jsou sourozenci z jednoho z jednoho vrhu, více jich nebylo. Když jsem je první den zvážila a to podotýkám po nakrmení,m vážili 1,02 kg a to jim bylo 5 týdnů, takže je to o něčem jiném než u nás. Dnes po dvou měsících váží Salmon skoro 8 Kg a jako správný pes je o dost vetší než jeho sestřička Santé. Je také daleko více zlobivý skáče jako písečná blecha z křesla na křeslo a zase na válendu. U jídla je první a také toho nejvíce sní.
Nejsou vůbec mlsní a vybíraví, co dostanou, to také sežerou. Ale takové jsou všechny moje slugy. Co dám do pusy já, to žerou také ať je to ovoce, zelenina nebo maso. Měla jsem velké štěstí, že moje sluga Aisha si štěňata zcela adoptovala. začala je po pěti dnech pobytu u nás kojit a vydržela to 3 týdnu. Celou dobu, co je kojila k nim nechtěla pustit jinou slugu jednoho bráchu pokousala celkem 3x, toho chytřejšího (Azize) jednou protože je opatrnější.
Jinak všechny moje ostatní slugy včetně psů se k mrňatům chovají velice něžně, olizují je jako jejich máma, chtějí si s nimi hrát, ale protože je mezi nimi moc veliký rozdíl ve velikosti je to jako kůň a pes, zabrala štěňata psí pokoj a ostatní psi bydlí po celém bytě a teprve až budou pejskové trochu větší a nebude hrozit nebezpečí, že je velký pes zašlápne, budou moci být po hromadě.Se štěňaty jsem byla na odběrech krve, jednak kvůli obavě aby si nedovezla nějakou exotickou nemoc a pak také, abychom věděli, jak jsou na tom s fosforem a vápníkem a s krvinkami. mohu Vás ubezpečit, že jsou naprosto zdravá ani koprologické vyšetření neprokázalo žádné parazity, pouze byla štěňata anemická 

Celkově velice pěkně prozpívají a máme z nich radost. Pokud to tak půjde dál a absolvují s úspěchem pár výstav, věřím, že to bude příliv nové krve do našich odchovů. Zvláště Salmon by měl šanci se reprodukovat. Obě štěňata mají sobolí barvu.Štěňata k nám přicestovala  letadlem Tunisair z oblasti Kebir,to je hraniční oblast mezi Alžírem a Tunisem.

Dnes 3.10.je u nás pouze Santé, Salmon je už u svých pánů v Šumperku.Odcházel od nás s váhou 10 kilo.Santé se sžila s celou mojí smečkou, nejsou žádné problémy a věřím, že tomu bude i nadále.

 

 

 

Kontakt:

 

E.Kouřilová

Jindřišká 1441

530 02, Pardubice

sluga.chovelkou@tiscali.cz

http://sweb.cz/sluga.chovelkou/